17 Mayıs 2011 Salı

Günes Dogudan Yükselir-The Sun Rieses From The East


Yazinin yer aldigi blog icin tik

 
 
GÜNEŞ DOĞUDAN YÜKSELİR-BİTLİS’E ÜÇÜNCÜ SEFER

Bu, SHKD’nin Bitlis’e üçüncü gidişi. İlk defa 2010 Haziran başında, SHKD’den Murat Bekhan 2000 öğrenciye sokak hayvanları konusunda eğitim vermek için gitti. Ikinci gidişimiz Eylül 2010’daydı. SHKD ekibi toplam 204 köpek kısırlaştırdı ve aşıladı. Ama ne yazık ki ekibin “anahtar deligi” operasyon tekniği konusunda eğitim verdiği Bitlis Belediyesi veterineri başka bir ile tayin edilince, bir yıl içinde yine kısırlaştırılmamış hayvan sayısında artış oldu. 

Bitlis’deki “Bir Damla Hayat” derneğinin çağrısı üzerine, 9-13 Mayıs haftası, SHKD ekibi yine Bitlis’deydi. Bu sefer Tatvan ve Bitlis’de toplam 173 köpek ve 3 kedi kısırlaştırıldı, bütün köpekler aşılandı, iç ve dış parazit tedavileri yapıldı. Bunun için SHKD arabasi 8 Mayıs’ta Istanbul’dan yola çıktı. 1600 km’den fazla yol gitti. Tüm ekip, 5 gün, günde en az 12 saat, bazen yemek molası bile vermeden çalıştılar. Murat’ın da dediği gibi, en azından 176 hayvan parazit tedavisi yapıldığı ve aşılandığı için rahat edecekti. Sırf bunun için bile her türlü yorgunluğa değerdi.

Hiçbir karşılık beklemeden Bitlis’e yardıma koşan, Vet Murat Bekhan , Vet Necdet Uğur, Vet teknikeri Ömer Atış ve Ali İşcen’den oluşan SHKD ekibine, Bitlis’e bundan önceki iki seferin tüm masraflarını karşılayan Hollanda’lı Actiezwerfhonden derneğine, bu üçüncü yolculuğun sponsoru olan Louis Vuitton firması ve Avusturya’dan Vier Proten derneğine teşekkür ederiz.

SUN RISES FROM THE EAST- THIRD TRIP TO BITLIS
 
This is the third trip of SHKD to Bitlis. First Murat Bekhan from SHKD went there to give a seminar about street dogs to 2000 school children in June 2010. The next one was in September 2010 when SHKD team neutered and vaccinated 204 dogs. Unfortunately, shortly after this visit the veterinary whom SHKD team trained about the “key hole” operation technique was appointed to work in another city and the number of fertile animals increased again. SHKD team had to pay another visit on 9-13 May, 2011 upon the request of the local animal protection organization, “A Drop of Life” This time a total of 173 dogs and 3 cats were sterilized, treated for parasites and vaccinated. For this the SHKD car was on the way on May 8 for a 18 hours drive of more than 1600 km. All the members of the team worked for 5 days, 12 hours in each, sometimes without having a lunch break. As Murat said, at least 176 animals will live more comfortably because they have been treated against parasites and vaccinated. It is worth all the effort just for this.

We thank SHKD team of Vet Murat Bekhan, Vet Necdet Uğur, Vet technician Omer Atış and Ali Iscen for their devoted work, the Dutch organisation Actiezwefhonden for sponsoring the first two trips, Louis Vuitton and Austurian organisation Vier Proten for sponsoring the last trip to Bitlis.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...